På sin første dag på jobben etter pappaperm, offentliggjorde Audun Lysbakken i går hvilke kommuner som har fått styrket barnevernstjenesten sin. Vestfold kom ørlite grann bedre ut enn landsgjennomsnittet med en øking i antall stillinger på hele 12,5 %. Dette er en stor satsing på barnevernet og viser at denne regjeringen leverer konkrete resultater til de som trenger det aller mest. Målet har vært å øke kapasiteten i det kommunale barnevernet der behovet har vært størst. Det er ofte i de mindre kommunene der mangeVestfold-kommuner har fått innvilget 100% av søknaden. Det betyr for eksempel at en kommune som Svelvik øker bemanningen med 50%. De store kommunene Tønsberg, Larvik og sandefjord har også fått stillinger, men mye mindre enn det de søkte om. Samlet betyr dette at mens det har vært 468 barn pr barnevernsansatt i Vestfold vil dette nå synke til 416 barn pr ansatt.
Pengene til dette barnevernsløftet ble bevilget i Statrsbudsjettet som øremerkede midler. Det var omstritt, men helt nødvendig for å kunne få til et slikt historisk løft for barnevernet. unene Barn og unge skal ikke vente på å få hjelp hvis de trenger det.
>Historisk barnevernsløft for Vestfold
mars 22, 2011 av larsegeland
Publisert i barnevern | Legg igjen en kommentar
- Follow Lars Egelands blogg on WordPress.com
Innhold
Emner
arbeidsliv asylpolitikk atomvåpen Bibliotek energi finanspolitikk fiskeripolitikk Friluftsliv historie Internasjonal solidaritet jernbane klima Kultur kunnskapspolitikk Latina course media Miljø Naturisme Naturlig nakenhet oljeboring reisebrev skatt stortinget Stortingsvalget 2017 SV Tønsberg Uncategorized valg 2009 vei vestfoldKommentarer
Dylan til Trude Teige med roman om tyske… ÅslaugReiten til Trude Teige med roman om tyske… Håller makten över b… til Noen må holde orden på den øke… Tvitter
Tweets by larsegelandArkiv
-
Bli med blant 823 andre abonnenter
Legg igjen en kommentar